Po dlhom pandemickom období mali žiaci I. C a III. B opäť možnosť navštíviť divadelné predstavenie. Divadlo Jána Palárika v Trnave bolo jasnou voľbou. Energiou nabitá komédia Drahý špás zaujala skvelými hereckými výkonmi a všetkých pobavila. Pred predstavením si žiaci vychutnali atmosféru trnavských uličiek a užili si spoločne strávený čas. Keďže mnohí boli v divadle prvýkrát, po príjemnom zážitku sa už teraz tešia na ďalšie predstavenie.
Vzdelávame sa v škole i v divadle
Druháci a ich názory na holokaust
V utorok 26. apríla 2022 sa II.A a II.B vybrali do Serede, kde strávili netradičné vyučovanie v Múzeu holokaustu zamerané na prenasledovanie Židov v Slovenskom štáte počas 2. svetovej vojny. Ich úlohou bolo spracovať túto problematiku a vyjadriť svoj názor na holokaust v eseji. Za mnohé výborné postrehy z múzea a prednášky uvádzame niektoré....
„Múzeum holokaustu v Seredi vzniklo v priestoroch bývalého koncentračného a pracovného tábora. Tábor bol určený hlavne na prácu. Po vzniku Slovenskej republiky 14.3.1939 sa objavili prvé protižidovské právne normy a v septembri 1941 vznikol Židovský kódex. Bola to najtvrdšia protižidovská právna norma v Európe. Ale v roku 1942 začali deportácie Židov do koncentračných táborov za účelom ich likvidácie. Od 25.3.1942 do 20.10.1942 slovenská vláda vypravila za hranice Slovenska 57 transportov s počtom 57 752 Židov. Jedným z hlavných rozdielov oproti iným táborom bolo, že na území tábora v Seredi neboli žiadne plynové komory.“(Adam Mikula)
„Tragické osudy miliónov Židov v Európe, vrátane Slovenska, by nemali zostať nikdy zabudnuté a mali by sme si ich často pripomínať ako memento, kam až môže zájsť totalitná ideológia a ľudská nenávisť. Aj dnes sa stretávame s extrémistickými náladami a myšlienkami a musíme ich jasne odmietnuť. Z minulosti sa musíme jednoducho poučiť, a to aj tak, že si takéto udalosti budeme neustále pripomínať.”(Saša Vlková)
„V múzeu sú vystavené dobové dokumenty, fotografie a predmety súvisiace s prenasledovaním Židov na území Slovenska. Vidieť sme mohli ich osobné veci, ktoré im boli odcudzené – kufry, topánky a oblečenie. Súčasťou múzea sú aj matrace, na ktorých spali a nástroje, s ktorými pracovali. Jedným z vystavených artefaktov je aj dobytčí vagón, v ktorom deportovali Židov do koncentračného tábora Auschwitz. Súčasťou múzea je vzdelávacie stredisko, v ktorom prebiehajú prednášky.“(Nika Sásiková)
„To čo sa v táboroch dialo bolo neuveriteľné, ako som to počúvala, bolo mi na zvracanie. Radšej by som nežila, ako tam byť týraná tou zverou. Alois Brunner (veliteľ tábora) po vojne bol medzi tromi najhľadanejšími mužmi v Európe. Nikdy sa nedostal k súdu. Mal na svedomí smrť asi 250 000 Židov. Ušiel cez Egypt do Sýrie a žil tam až do svojej smrti v roku 2001. V tomto momente neverím na spravodlivosť, tento človek nebol nikdy potrestaný. Keď sa ho opýtali, či by sa zmenil odpovedal, že by zabil ešte viac Židov, lebo sú diabli. Nie je fér, že dobrí ľudia odchádzajú skoro a tí zlí zostávajú na svete čo najdlhšie. Vážme si každého dňa, pretože zajtra už môže byť všetko inak.“ (Linda Príkazská)
„Veľmi ma zaujala spomienka na zomrelých vo forme mien napísaných na sklo. Bolo to šokujúce koľko ľudí tam zomrelo. Keď som sa pozerala na tie mená a čítala som ich, vtedy som si to uvedomila. Nie sú to len nejaké mená. Tí ľudia chodili po tom istom mieste kde som ja stála. Spali tam, jedli tam, trpeli tam hrozným spôsobom… O to viac si túto pamiatku cením. Zaujali ma vystavené spisy, kde boli zapísaní všetci Židia, ktorí vstúpili do tohto táboru. Bol tam zapísaný Žid pôvodom z Chile ale aj Židia napríklad z Holíča.“ (Lívia Valachovičová)
„Normálny človek nedokáže pochopiť, že sme za toto utrpenie ľudí a ich vývoz Nemecku platili. A už vôbec nedokážem pochopiť, že sme sa chválili Židovským kódexom, ktorý bol jeden z najprísnejších v Európe.“(Tomáš Bareš.)
„Zapamätala som si príbeh, že vozne, ktoré sa používali na prepravu Židov navrhol a vytvoril tiež žid, ale boli určené pre prepravu dobytku. O 35 rokov neskôr sa začali používať na prepravu ľudí. Je to veľmi smutné, on sám ani nevedel, aké vozne vytvoril.“(Karin Jurková)
„Aj keď holokaust je stále množstvom ľudí spochybňovaný a niektorí neveria tomu, že koncentračné tábory existovali, je potrebné o holokauste rozprávať, aby sa táto téma dostávala do povedomia aj nám mladším generáciám, aby sa na toto obdobie nezabudlo.“ (Ivana Cigánková)
„Je dobré, že vzniklo múzeum holokaustu v Seredi, pretože je rozdiel čítať knihu a byť na mieste, kde sa odohrávali hrozné veci. Momenty holokaustu nesmú byť nikdy zabudnuté a mali by sme si ich neustále pripomínať aby sme vedeli kam až môže zájsť ľudská nenávisť a totalitná ideológia.“(Nela Štefková)
z esejí vybrala Mgr. Slavomíra Masrnová
Wiener déjà vu alebo Viedenské návraty
Po covidovom období sme začiatkom mája opäť vycestovali do Viedne a nadviazali na dlhoročnú tradíciu našich exkurzií v tomto nádhernom meste. Triedy IV.B a IV.C po náročnom období písomných maturitných skúšok si to namierili priamo do tohto hlavného mesta Rakúska aj so svojimi triednymi profesorkami, aby sa pokochali historickými pamiatkami a zažili atmosféru , ktorú Viedeň ponúka turistom. Prezreli sme si známe pamätihodnosti, využili zľavy pre študentov v múzeách a poprechádzali sa v krásnom parku Schönbrunnu. Pocity nevšedného dňa umocnilo i teplé májové slniečko a dobrá nálada z toho, že sme mohli opäť vyraziť za hranice všedného dňa. Súčasne sme si aj mnohí uvedomovali, že prežívame poslednýkrát spoločne niečo mimo školy. A my, triedne učiteľky, sme si len v tichosti povzdychli: Ako nám tie prváčence rýchlo dospeli!
PhDr. Eva Otepková, vyuč. NEJ, tr.prof. IV.C
Príbeh, ktorý píšeme spolu
8. apríla 2022 sa v Múzeu Senica konalo podujatie s originálnym názvom Príbeh, ktorý sa píše sám. Tento príbeh však svojich autorov má: napísali ho šikovní študenti - stredoškoláci a im blízki ľudia, ich dospelí spolupracovníci. Príbeh s názvom Študentský parlament mesta Senica otvoril už svoju dvadsiatu stranu. Prečo práve dvadsiatu stranu?
Študentský parlament mesta Senica si pripomenul 20. výročie svojho vzniku!
Podujatia sa zúčastnili súčasní aj bývalí členovia študentského parlamentu, koordinátori, zástupcovia vedenia stredných škôl, primátor mesta Senica, zástupcovia senických kultúr-no-vzdelávacích inštitúcií, ktoré pracujú s mládežou (Iuventa, CVČ Senica...)
Účastníci akcie si vypočuli zaujímavé fakty o 20-ročnej histórii študentského parlamentu a zaspomínali si. Súčasťou akcie bol aj kultúrny program s videoprojekciou. Prítomní boli aj svedkami krstu pamätnej publikácie k výročiu Študentského parlamentu mesta Senica.Súčasťou podujatia nebolo len spomínanie, ale aj poďakovanie všetkým, ktorí svojou zmysluplnou prácou prispeli k činnosti študentského parlamentu. Ocenenie obdržali mnohé zaujímavé a podnetné osobnosti. Takouto osobnosťou je aj vyučujúca anglického jazyka a dlhoročná koordinátorka Študentskej rady pri OA Senica Mgr. Katarína Šalíková.
Pani profesorka Šalíková je v našej škole už osem rokov garantom aktívnej študentskej rady, prináša námety, nápady a najmä – pomáha ich študentom zrealizovať. Aj vďaka nej je študentský život na obchodke zaujímavý a pestrý. Ocenenie je v správnych rukách a my našej pani profesorke prajeme veľa ďalších nápadov, originality a najmä trpezlivosti s nami - študentmi!
Lívia Valachovičová, II.A
Nové číslo časopisu EKO
Predstavujeme nové číslo školského časopisu EKO, ktoré je opäť plné zaujímavého čítania. Ak sa chceš zasmiať a zabaviť, spoznať osobnosti, ktoré u nás pôsobia, niečo nové sa naučiť, alebo si precvičiť angličtinu, neváhaj a čítaj. :-) kliknutím na link: EKO
2 % z daní
Vážení rodičia a priatelia školy,
pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!
Ak ste ešte nedarovali 2 % zo svojich daní z príjmov, môžete tak urobiť pre naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!
Finančné prostriedky budú použité na:
- skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
- skvalitnenie vybavenia školy
Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás predvyplnené editovateľné tlačivo a stručný návod, ako na to.
Veľkonočná párty na obchodke
Pred odchodom na veľkonočné prázdniny v stredu 13. apríla študenti 1. ročníka bilingválneho štúdia zorganizovali pre svojich spolužiakov a pozvaných hostí veľkolepú „Easter party“ teda veľkonočnú slávnosť. Či už sme veriaci alebo nie, kresťanský význam tohto sviatku stojí za zmienku aj v dnešnej konzumnej spoločnosti a má svoje miesto aj vo vzdelávaní na strednej škole. Sviatky a zvyky s nimi spojené sú jednou z tém cudzojazyčného vzdelávania a sú preto vhodným zadaním pre prípravu a realizáciu tvorivého ateliéru. Každá krajina má jedinečné zvyky a tradície, ktoré pramenia z dávnej minulosti a sú typickou črtou jej kultúry. Po stáročia sa kresťanské a pohanské kultúrne zvyky miešali natoľko, že mnoho z nás si vlastne ani neuvedomuje, že často oslavujeme oboje.
Kombinácia anglického jazyka a slovenských ľudových krojov bola veľmi pôsobivá a lahodiaca oku diváka. Väčšina účinkujúcich považovala zháňanie kroja za náročnejšiu úlohu než prezentovanie programu v cudzom jazyku.
Jarné kvety, kraslice a dekorácie, veľkonočný baranček, ktorými žiaci vyzdobili triedu symbolizovali, že jar definitívne zavítala do našich končín. Vytvorili príjemnú atmosféru a kulisu pre predvedenie tradičných slovenských ľudových zvykov a rituálov veľkonočného obdobia, ktorými si v minulosti chceli ľudia zabezpečiť zdravie, krásu, hospodársku prosperitu a spokojnosť. Účinkujúce dievčatá sa symbolicky umývali v potoku, aby boli čerstvé ako lastovičky, nemali pehy alebo im rýchlejšie rástli vlasy. Hádzali jedľové vetvičky, ktoré im podľa točenia na vode prezradili, odkiaľ budú mať ženícha.
Chlapci imaginárne zaviazali kostolné zvony a rapkáčmi v rukách vyháňali zo školy zlých duchov. Pripomenutím ukrižovania Ježiša Krista na Veľký piatok a jeho zmŕtvychvstania sa chlapci radostne pustili do šibania svojich spolužiačok.
V druhej časti slávnosti sa študenti zamerali na špecifiká Veľkej noci vo Veľkej Británii a USA tzv. „An egg hunting“ Na školskom dvore hľadali schované veľkonočné vajíčka. Nestačilo ich len nájsť. Každé vajíčko obsahovalo úlohy v anglickom jazyku, ktoré bolo treba vyriešiť, až potom ho študenti mohli získať. Korene tradície hľadania vajíčok pochádzajú zo staronemeckého zvyku, keď deti nechávali na noc svoje klobúčiky v húštinách, aby si tam na druhý deň našli vajíčka od veľkonočného zajaca. „Lov vajec“ importovali do USA osadníci z nemeckých území Európy, ktorí prišli na územie Pennsylvánie začiatkom 18. storočia.
Vyšibané dievčatá, veselí mládenci, poučení spolužiaci, učitelia, rodičia a príbuzní spokojní s výkonom účinkujúcich odchádzali domov s príjemným pocitom očakávania pekného prežitia veľkonočných sviatkov.
Úspechy našich kolegýň
Študenti ju poznajú ako priateľskú pani profesorku, ktorá sa vytrvalo snaží sprostredkúvať svojim študentom vedomosti z nemčiny, angličtiny či dejepisu. Vytrvalosť ju však charakterizuje aj v športe, ktorý je jej srdcovkou.
Vytrvalostnému behu sa venuje naša kolegyňa Mgr. Janka Kubíčková už desať rokov, dokonca má za sebou aj účasť na prestížnom Košickom maratóne. A práve s vytrvalostným behom je spojený aj jej posledný úspech:
2. apríla 2022 si z rúk viceprimátorky Gbiel prevzala ocenenie za 3. miesto Grand Prix Záhorie v kategórii ženy nad 45 rokov (je teda treťou najlepšou vytrvalostnou bežkyňou Záhoria vo svojej vekovej kategórii).Našej kolegyni blahoželáme a prajeme ešte veľa zvládnutých bežeckých kilometrov, mnoho úspechov v bežeckých súťažiach a najmä, aby ju pocit slobody, ktorý jej tento vytrvalostný šport prináša (ako sa nám priznala), sprevádzal na každom kilometri!
Kolegovia
Na aktuálnu tému...
Rasistické, diskriminujúce alebo xenofóbne názory sa čoraz častejšie a intenzívnejšie infiltrujú do sociálnych sietí a stávajú sa nebezpečným fenoménom v demokratickej spoločnosti. Ako chrániť seba, svojich príbuzných a okolie vôbec pred intoleranciou na internete, bolo cieľom vzdelávania na tému (In)tolerancia, xenofóbia a rasizmus v slovenskej spoločnosti. Besedy so zameraním na ľudské práva pre žiakov 3.roč. viedol preventista PhDr. Pavol Mihály z CPPPaP Senica.
PhDr. E.Otepková, vých.poradkyňa
Vyučovanie inak – alebo od minulosti po súčasnosť
V rámci predmetu Služby v cestovnom ruchu sme sa 29. 03. 2022 zúčastnili exkurzie v Múzeu v Senici. Dozvedeli sme sa o histórii budovy, v ktorej sa múzeum nachádza, zaujali nás príbehy spojené s históriou mesta, vystavené exponáty a tiež moderné technológie, ktoré sú využívané v expozícií.
Postupujeme do celoslovenského kola SOČ-ky!
V piatok 1. apríla 2022 sa uskutočnilo krajské kolo 44. ročníka SOČ, ktoré v tomto roku organizačne zastrešovala Stredná odborná škola chemická v Hlohovci. Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu na stredných školách mala súťaž online podobu.
Obchodnú akadémiu v Senici úspešne reprezentovala študentka 3. ročníka
Natália Rajčáková,
ktorá získala 2. miesto a súčasne postup do celoslovenského kola!
Natálii gratulujeme, tešíme sa z jej úspechu a držíme päste v celoštátnom kole, ktoré sa bude konať na východnom Slovensku, v Bardejove!
PhDr. Iveta Hazuchová
Stredoškolská odborná činnosť je späť!
Po niekoľkých rokoch mlčania sa na pôdu našej školy vrátila tradičná súťaž – stredoškolská odborná činnosť. Cieľom SOČ-ky je rozvíjať potenciál nadaných študentov SŠ v oblasti vedy, techniky a umenia.
COVID-19 nás (aj ostatné stredné školy) na dva roky zastavil. Našťastie, v tomto školskom roku je všetko inak! 23. marca 2022 sa uskutočnilo vyhodnotenie školského kola SOČ. Zúčastnilo sa ho šesť šikovných študentiek 3. ročníka, ktoré dokázali sebe aj porotcom, že ak má človek cieľ, jasnú víziu a chuť vzdelávať sa, dokáže veľa! Predstavujeme vám úspešné riešiteľky SOČ 2022:
Sára Smatanová (III.A), Natália Šišoláková (III.B), Natália Chlebíková (III.C), Melánia Stehlíková (III.C), Ema Varadiová (III.C) a Natália Rajčáková (III.C), ktorá so svojou prácou „Ako komunikovať s deťmi mladšieho školského veku o ochorení COVID-19“ postúpila do krajského kola.
Víťazka Natália oslovila predovšetkým kreatívnym prístupom: pre deti mladšieho školského veku vytvorila edukatívnu zábavnú skladačku (text aj ilustrácie), ktorá citlivo, originálne a súčasne primerane veku a vnímaniu dieťaťa odpovedá na základné otázky, týkajúce sa ochorenia COVID-19.
Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa podieľali na úspešnom priebehu tohtoročnej SOČ-ky (či už organizačne, metodicky, či v pozícii oponenta práce), všetci ochotne priložili ruku k dielu! Stredoškolská odborná činnosť je teda späť! Natálke prajeme veľa úspechov v krajskom kole a už teraz sa tešíme na nadaných študentov v budúcom ročníku.
PhDr. Iveta Hazuchová
Prijatie pedagogických a kultúrnych osobností mesta Senica
Pri príležitosti Dňa učiteľov sa v priestoroch spoločenskej sály mestského múzea uskutočnilo kultúrno-spoločenské podujatie, prostredníctvom ktorého mesto Senica, Komisia pre vzdelávanie, kultúru a mládež a Zbor pre občianskej záležitosti pri MsZ Senica oceňuje pedagogických a kultúrnych pracovníkov za úspešnú pedagogickú, kultúrnu a výchovnú činnosť v roku 2021. Ocenení sa zapísali do pamätnej knihy mesta a zároveň si z rúk primátora mesta Senica Martina Džačovského a predsedu komisie pre vzdelávanie Petra Pastuchu prevzali pamätný list.
„Ďakujem vám, že ste prijali naše pozvanie na dnešné slávnostné stretnutie, želám vám hlavne veľa zdravia, mnoho radosti z práce a dosiahnutých výsledkov, dobrých, pozorných a premýšľavých žiakov, vďačné publikum, podnetné a tvorivé pracovné prostredie,“ poprial oceneným pedagogickým a kultúrnym pracovníkom v príhovore primátor mesta.
Tento rok boli medzi ocenenými aj naše pani profesorky Monika Hladíková a Zlata Mudrochová. Pamätný list, ktorý si prevzali je symbolom uznania a vďaky za dlhoročnú náročnú prácu spojenú s pedagogickou činnosťou. Za zodpovedný a precízny prístup k žiakom, za trpezlivú prácu so študentami a nadšenie nielen počas vyučovacieho procesu, ale i v rámci mimoškolských aktivít. Za to, že všetko čo robia, robia na sto percent a s tým najlepším úmyslom.
Srdečne blahoželáme k oceneniu a želáme veľa síl a nadšenia do ďalšej práce.
Korona-nekorona, na OA v Senici sa získavajú ocenenia
Prežívame ďalší školský rok, ktorý je poznačený pandémiou koronavírusu. Od septembra máme za sebou niekoľko týždňov dištančného vzdelávania, karantén a obmedzení. Napriek tomu nezaháľame. Učitelia učia a žiaci študujú za každých okolností. Prejavilo sa to aj v počte reprezentantov našej obchodky vo viacerých vedomostných súťažiach.
S radosťou sme 10. marca 2022 ocenili diplomom a vecnými cenami šikovných žiakov našej školy za úspešnú reprezentáciu. Sme radi, že máme študentov, ktorí sa nenechali zmiesť vlnou výhovoriek a lenivosti, tak ako to v tomto období často vidíme. Naši úspešní reprezentanti našli v sebe dostatok odvahy a viery vo svoje vedomosti a schopnosti. Postavili sa čelom výzve zmerať svoje sily so žiakmi iných škôl na okresnej a krajskej úrovni a uspeli!
Prehľad súťaží a ocenených:
Olympiáda v anglickom jazyku
Šimon Pukančík (II. B) – 3. miesto v krajskom kole v kategórii 2B
Tereza Kollárová (V. A) – 6. miesto v krajskom kole v kategórii 2C1
Súťaž ZAV Zvolen – písanie na PC
Ocenenie družstiev – OA Senica – 1. miesto
Markéta Vinklerová (III. A) – 5. miesto
Zuzana Jašová (V. A) – 6. miesto
Krajské kolo Súťaže v spracovaní informácií na počítači
Súťažná kategória Odpis textu
Markéta Vinklerová (III. A) – 2. miesto
Súťažná kategória Úprava textu na počítači
Aneta Madáková (IV. C) – 1. miesto
Lucia Palanská (II. B) – 2. miesto
Aneta Augustínová (IV. B) – 3. miesto
Súťažná kategória Wordprocessing
Lenka Leitnerová (V. A) – 1. miesto
Markéta Vinklerová (III. A) – 2. miesto
Dominik Procházka (III. A) – 3. miesto
Olympiáda Mladý účtovník – školské kolo
Aneta Madáková (IV. C) – 1. miesto
Kristína Rišková (IV. B) – 2. miesto
Karin Grossová (IV. C) – 3. miesto
Štátne skúšky z písania na PC a vypracovania obchodnej korešpondencie
21 žiakov 4. a 5. ročníka úspešne vykonalo štátnu skúšku
Srdečne našim žiakom a žiačkam blahoželáme, tešíme sa z ich úspechov a držíme im palce v reprezentácii na celoslovenských kolách.
Maturita 2022
Maturitné skúšky sa po dvoch pandemických rokoch vrátili...
Možno ich niektorí študenti prijali s frfľaním, možno sa mnohým nepozdávalo, že tohtoročných maturantov zasiahla pandémia koronavírusu už ako druhákov – stredoškolákov, možno z nich mali mnohí veľké obavy a strach, ale... Pravda je taká, že maturitná skúška je tradičným a aj logickým zavŕšením stredoškolského štúdia. Je prvou a zásadnou životnou skúškou.
V tomto školskom roku zasadlo do maturitných lavíc v utorok 15. marca 2022 až 62 študentov štvrtého ročníka, aby preukázali svoje vedomosti vo vyučovacom predmete slovenský jazyk a literatúra.
Na druhý deň 16. marca 2022 čakal obchodkárov anglický jazyk na úrovni B1, B2 a 18 maturantov, študentov 5. ročníka bilingválneho študijného odboru, aj najvyššia úroveň C1.
Napätie a očakávanie. Po zvládnutí testov či slohových prác - obrovská úľava aj nesmelý úsmev. Takto sme vás, milí naši maturanti, videli my! Chápeme možné obavy aj vašu neistotu. Prežili ste náročné obdobie, v ktorom ste spoznali samých seba, silu sebadisciplíny aj svoje limity. Už zostáva len zvládnuť skúšku dospelosti! Prvý krok ste urobili... Veľa šťastia!
PhDr. Iveta Hazuchová
Končíš základku a rozhoduješ sa, ktorá stredná škola bude tá TVOJA?
Rozhoduješ sa práve kam na strednú?
Čo tak študovať na najlepšej strednej odbornej škole v regióne? Na Obchodnej akadémii Senica.
Ak sa zaujímaš o aktuálne dianie vo svete, vývoj ekonomiky, či o to, ako funguje firma, budeš tu správne! Na senickej obchodke je výučba zameraná prakticky na predmety ako „účto“, „makro“ či elektronická komunikácia; štúdium dvoch jazykov je samozrejmosťou.
A ak Ti nestačí bežná jazyková výučba, pozri na sa bilingválny program. Na ten sa mimochodom môžu hlásiť už žiaci 8. ročníkov.
Tešíme sa na Tvoju prihlášku!
Virtuálna prehliadka školy
Deň otvorených dverí OA Senica
Ďalšie informácie: Prijímacie konanie
Brožúrka:
Oznam
Pozývame Vás na individuálne Dni otvorených dverí v termíne od 22. do 25. 2. 2022.
V prípade záujmu si dohodnite konkrétny termín na tel. čísle 0910 225 438, 0905 625 810.
DOD
VIDEO: https://youtu.be/LtutIUjMzfo