• Ako sa nám darilo v krajskom kole?

• V stredu, 07. 02. 2024 sa na celom Slovensku rozbehli krajské kolá Súťaže v spracovaní informácií na počítači. Študenti zo škôl trnavského kraja si prišli zmerať svoje sily na našu senickú obchodku.

Do prvej súťažnej disciplíny -  písanie na PC sa zapojilo 12 žiakov zo všetkých 4 obchodných akadémií v pôsobnosti TTSK (OA Trnava, OA Sereď, OA Veľký Meder a OA Senica). Náročné kritéria, ktoré pre túto disciplínu platia, sa tento rok podarilo splniť iba 6 súťažiacim.  Medzi najlepších patrili:

1. miesto        Matej Šarmír                           OA Trnava                      421,6 čistých úderov za minútu
            2. miesto        Samuel Kurinec                      OA Sereď                   377,6 čistých úderov za minútu
            3. miesto        Lucia Pobjecká                      OA Senica                362,1 čistých úderov za minútu
            4. miesto        Sabina Čierňavová               OA Senica                293,7 čistých úderov za minútu
            5. miesto        Timea Blanáriková               OA Senica                289,3 čistých úderov za minútu

Všetci súťažiaci si svoju rýchlosť písania oproti minulému roku vylepšili. Ich výkon hovorí aj o presnosti ich písania, pretože  za každú chybu sa im odrátavalo až 50 trestných bodov.

V druhej súťažnej disciplíne – úprava textu na počítači (pomocou korektorských značiek) si sily zmerali 9 súťažiaci. Prvé 4 miesta si rozdelili medzi sebou takto:

1. miesto        Tereza Hlúchová                   OA Senica               113 korektúr             8550 bodov
            2. miesto        Žaneta Pusztakürtiová          OA Sereď                    88 korektúr             8050 bodov
            3. miesto        Lucia Palanská                       OA Senica                  89 korektúr             7900 bodov
            4. miesto        Lucia Ladovičová                  OA Senica                  83 korektúr             7800 bodov

Okrem Terky a obidvoch Luciek túto disciplínu úspešne zvládli aj Vanessa Hladíková, Tamara Drinková a Laura Cingelová.

V tretej súťažnej disciplíne – wordprocessing súťažili iba 3 študentky.  Našu školu reprezentovali Zuzana Tománková, Rebeka Suchá a Klaudia Zálesňáková. Vzhľadom na časovo náročnejšiu opravu prác v tejto disciplíne výsledky ešte nepoznáme, ale určite budú vynikajúce :)

O pekný kultúrny program sa postarali hudobne nadaní študenti z bilingválu Klára Žáková a Matúš Slaný. S organizáciou celého podujatia nám pomáhali aktívne a šikovné členky  študentskej rady – Ema Selecká, Sandra Mikulová, Liana Vachová a Nikola Dobrucká.

Všetkým menovaným študentom ďakujeme za spoluprácu a reprezentáciu školy.  Súťažiacim ku krásnym dosiahnutým výsledkom blahoželáme a držíme im palce, aby sa so svojimi výsledkami prebojovali aj do celoslovenského kola.

Zároveň veľmi pekne ďakujeme sponzorom:

TTSK, Mesto Senica, COOP Jednota, Emil Krajčík, s. r. o., vďaka ktorým sme mohli potešiť súťažiacich peknými darčekmi.

Antónia Černeková

• Fašiangy na obchodke

• Vo štvrtok 8. februára sa konala už tradičná fašiangová slávnosť. Tento rok sa niesla v duchu prechodného obdobia medzi zimou a jarou teda „ Od Hromníc do Mateja“. Študenti v krásnych ľudových krojoch predstavili mnohopočetnému publiku zvyky, rituály a tance z rôznych štátov Európy. Spájajú sa v nich starobylé archaické slovanské agrárne kulty so stredovekou karnevalovou mestskou tradíciou, ktorá si našla svoje miesto ako symbol ľudového veselia, hodovania, pitia a sprievodoch v maskách. Pôsobivé a zábavné predstavenie študentov II.A,II.C a IV.A obohatili tanečníci z Brezovej a „Turci“ zo Štefanova.

Foto z podujatia

Mgr. Slavomíra Masrnová

• Úspech našich dievčat

• Dňa 7.2 2024 sa uskutočnilo v športovej hale v Senici okresné kolo v dievčat vo florbale. Naše bojovníčky si viedli veľmi dobre. Vyhrali proti SOŠ Senica 13:0, proti Gymnázium 8:4 a nakoniec proti Súkromnej škole podnikania 3:1. Za celý turnaj nestratili ani jeden bod! Dievčatá postupujú na krajské kolo a zároveň aj na župnú olympiádu do Trnavy. GRATULUJEME

Michal Gulíšek, 2. B

• Študentky OA Senica navštívili Svetlušku

• Ako vyčariť svetluškárom úsmev na tvári? Veľmi jednoducho. Stačí sa u nich staviť na návštevu! Svetluška je denný stacionár pre deti a dospelých s rôznym stupňom postihnutia, ktorý sídli v Kunove. Naše študentky si pripravili pre klientov zábavné aktivity a hry. Spolu sme strávili príjemné popoludnie, pričom nás svetluškári, nie prvýkrát, porazili v „Človeče, nehnevaj sa“.

Zároveň sme pani riaditeľke Mgr. Marte Štítnej odovzdali finančný dar od žiakov, rodičov a učiteľov OA Senica. V decembri sa nám na školskom vianočnom trhu podarilo vyzbierať 770 €. Peniažky budú použité na organizáciu letných výletov, na ktoré sa klienti už teraz veľmi tešia. My sa zasa veľmi tešíme z toho, že sme mohli prispieť svojou troškou k novým zážitkom týchto večných detí.

Tak opäť o rok, kamaráti!