• Oceňovanie našich bronzových "dofákov"

• Rok, kedy sa naši žiaci venovali aktivitám programu DofE – talent, šport, dobrovoľníctvo a expedícia, sa naplnil. Priniesol veľa zážitkov, nových vedomostí a skúseností. Nastal čas oceniť prácu, vytrvalosť a najmä pri dobrodružnej expedícii aj fyzickú zdatnosť všetkých zapojených študentov. 30. septembra 2022 v Zrkadlovej sále v Trnave si tak mohlo 16 našich „dofákov“ prebrať certifikát a bronzový pin. Niektorí z nich sa rozhodli pokračovať v tomto programe a získať striebornú medailu.

Prihlás sa aj ty do programu DofE a rozšír tak našu „dofácku“ rodinu. Tešíme sa na teba!

Mgr. Eva Volková

• Európsky deň jazykov

• Aj v tomto školskom roku sme 26. septembra strávili hodiny cudzích jazykov trochu inak ako zvyčajne. Tradičné vyučovanie sme premenili na zábavné, zväčša multimediálne hodiny pri príležitosti Európskeho dňa jazykov, ktorý je vyhlásený Radou Európy a oslavuje sa už od roku 2001. Aj na našej škole sme sa zapojili do online aktivít pripravených organizátorom podujatia, alebo zrealizovali svoje vlastné. Počas netradičných hier a kvízov nestačili študentom len jazykové a faktografické vedomosti, ale občas boli potrebné aj fyzické zručnosti. Podujatie spestrilo vyučovanie a sme si istí, že splnilo cieľ, ktorý je zadefinovaný Radou Európy a znie „ podnietiť Európanov bez ohľadu na vek, v školách aj mimo nich, aby sa učili viac jazykov s presvedčením, že jazyková rozmanitosť je nástrojom na dosiahnutie väčšieho interkultúrneho porozumenia a kľúčovým prvkom bohatého kultúrneho dedičstva nášho kontinentu.“

Mgr. Slavomíra Masrnová